Anestezi, Endoskopi ve Ameliyat yok!

Allurion Elipse Mide Balonu bir kapsül içerisinde yutulur.

Mideye yerleştirilip şişirildikten sonra ise açlık hissini kontrol altına almak amacıyla midede bir tokluk hissi yaratır.
Geleneksel diyet yöntemlerinin çoğu açlık hissi sebebiyle başarısız olmaktadır. Artık gerçek sonuçlar elde etmek için tek yönteminiz ameliyat değil.

Bu balon oldukça güvenilir ve kalıcı olan bir yöntemdir. Doktorlar tarafından tavsiye edilen bu program 16 hafta gibi kısa bir süre içerisinde ortalama %10-15 kilo vermenizi sağlamanın yanı sıra 6 ay boyunca sağlıklı yaşam tarzı desteğini de beraberinde getirmektedir.

Kapsülü Yutun

Allurion’un Elipse Mide Balonu doktorunuz tarafından midenizde şişirilecektir.

Ortalama Vücut Ağırlığının %10-15’i kadar kilo verin

Kilo verme serüveninizde bir başlangıç desteği sağlayan Balon 16 hafta sonra vücuttan doğal yollarla vücuttan atılacaktır

Kilo Verme Desteği

İştahınız yeni duruma uyum sağlayacak ve 6 aylık tıbbi ve beslenme desteği sayesinde bu program sağlam adımlarla hedefinize ulaşmanızda sizlere yardımcı olacak.

Elipse Mide Balonu herhangi bir cerrahi bir işlem olmadan, endoskopi ve anestezi uygulaması yapılmadan kullanılabilen Dünyanın ilk ve tek mide balonudur.

Elipse Mide Balonu, silicon mide balonlarına kıyasla %85 daha incedir. İnce ve esnek yapısıyla bir kapsüle sığdırılacak kadar küçültülmüştür.
Kapsülün içerisinde sıkıştırılmış bir şekilde duran balon, bir bardak su ile yutulur. Balonun mideye ulaştığı abdominal x-ray ile teyit edildikten sonra balon 550ML’ye kadar şişirilir ve kapsüle bağlı olan şişirme kateteri yavaşça çekilerek ağızdan çıkartılır.

Bu uygulama esnasında endoskopi yada anestezi uygulamasına gerek yoktur. Balon uygulaması yaklaşık 20 Dakikalık bir işlemle tamamlanır.

Balon 16 hafta boyunca midede kalır. 16 haftalık sürenin sonunda balonun boşaltım kapakçığı kendi kendine açılarak balon söner ve doğal yollarla vücuttan atılır. Balonun sönmesi ve doğal yollarla atılması esnasında herhangi bir medikal işlem gerekli değildir.*

Yapılan çalışmalar ve tüm Dünyadaki Elipse  Mide Balonu kullanıcılarının sonuçları, 16 haftanın sonunda ortalama 15kg arasında bir kilo kaybının görüldüğünü göstermektedir.
Allurion’un 2020 yılı klinik çalışmaları, hastaların program boyunca verdikleri kiloların ortalama %95’ini minimum 1 yıl boyunca koruduklarını göstermiştir.

Elipse Mide Balonu uygulamasına ek olarak, Diyetisyen kontrolünde, kişiye uygun bir diyet ve davranış terapisi ile uygulanması durumunda 25-30kg’a varan kilo kaybı sağlanabilir.

Elipse Balon 550ML’ye kadar şişirilmektedir. Allurion Elipse medikal uzmanlarının yaptığı çalışmalar 550ML hacmindeki balonların ideal kilo kaybını desteklediği göstermiştir. Klinik çalışmalarda, 550 ML’nin üzerinde, 900MLye kadar şişirilen balonların anlamlı ek bir kilo kaybı katkısı sağlamadığı görülmüştür.

Yapılan çalışmalar, belirgin kilo kaybının (Toplam kilo kaybının %80’ninin), Balon kullanımının ilk 3 aylık döneminde gerçekleştiği, 4 aylık dönemden sonra Balonun, toplam kilo kaybına anlamlı katkıda bulunmadığı gözlemlenmiştir.