Gastrik Bypass Ameliyatı Fiyatları 2020

Gastrik bypass operasyonu  ( mide baypası ) hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de gastrik bypass ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir, şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Operasyonun fiyatının belirlenmesi iki farklı unsura bağlı bir durumdur. Bu unsurlardan bir kurumdan kuruma ve hekimden hekime sağlık konusundaki tüm işlemlerde farklı ücretler alındığıdır. Bu nedenle gastrik bypass ameliyatının fiyatları hakkında net bir şey söylenemez.

Aynı zamanda bireylerin vücut yapısı da fiyat hakkında fikir sahibi olmamızı engellemektedir. Bunun nedeni her bireyin sağlık durumu ve değerlendirme sonucunun aynı olmamasıdır.

Bazı bireylerde morbid obezite nedeni ile bu işlem uygulanabilirken bazı bireylerde vücut kitle indeksi daha az olsa da buna ek olarak var olan bir kalp rahatsızlığı nedeni ile gastrik bypass uygulamasının yapılmasına gerek duyulmasıdır.

Bu ve bunun gibi daha birçok farklı kriter hastalarda fiyatların kişiye özgü olarak değişebildiğini göstermektedir.

Bireylerin kendilerine özgü yapılacak olan ön değerlendirme tetkikleri de birbirinden farklı olabilir ve bu durumlar da işlemin fiyatına yansıtılabilir.

Mide Bypass Ameliyatı Nedir?

Vücudumuzda mide besin emilimi yapan organ değildir. Besinlerin emilimi ince bağırsaklarda olmaktadır. 

Bu operasyonda hastanın vücudundan kesilerek alınan herhangi bir parça söz konusu değildir. Yalnızca mideden ince bağırsağa doğru besinlerin geçişi hızlandırılır.

Peki, gastrik bypass ameliyatı nedir ve nasıl uygulanır?

Bu operasyon sonrasında bireyin uzun süre boyunca hastanede kalması zorunlu bir durum değildir. Bazı bireyler bu durumdan endişe ederek operasyonu reddedebilirler. Ancak operasyon sonrasında hastanede kalma süresi diğer pek çok operasyonda olduğu kadardır.

Kişinin hastanede kalması gereken süreç vücudunun iyileşme hızına ve sağlık durumuna göre 2 gün ile 4 gün arasında değişiklik göstermektedir.

Kişinin asıl endişelenmesi gereken sağlık durumu, metabolizmasının yıpranma oranıdır. Özellikle morbid obez bireyler sağlıklarını ciddi anlamda bozarlar ve vücutlarında birçok deformasyon durumu yaşarlar.

Bu nedenle operasyon hakkında endişeler beslemek yerine dengesiz beslenmenin ve sağlıksız yiyecek içecekler tüketmenin size ne gibi olumsuz getirileri olabileceğinden endişelenmeniz daha mantıklı olacaktır.

Bu operasyon sayesinde yedikleriniz tamamen vücut tarafından emilerek kaloriye çevrilmeden bağırsaklar ile vücuttan direkt olarak hızlı bir şekilde atılması şeklinde bir mantık çerçevesinde uygulanmaktadır.

Gastrik Bypass Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Bu operasyon hakkında karşımıza en çok çıkan sorulardan biri de gastrik bypass ameliyatının riskleri nelerdir, sorusu şeklindedir.

Operasyon hakkında bireylerin en çok endişe duydukları konu dışkılamanın zor olacağı yönündedir. Katı ve rahatsız edici boşaltım yapmak korkusu içinde olunabilir.

Ancak dışkının kıvamı tamamen yedikleriniz ile düzenlenebilir. 

Vücut kendini bu duruma adapte edebilecek bir düzeydedir.

Bu operasyon şeker hastalığını yenmeye ve bireylerin metabolizmasının yeniden hızlanmasına katkıda bulunabilir.

Operasyonun en büyük avantajı inanılmaz derecede kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilmesidir.

Peki, gastrik bypass ameliyatının riskleri nelerdir?

 • Aşırı emilim bozukluğu

Fazla miktarda barsak bypass edilirse ya da kişinin ince barsağı kısa ise meydana gelebilir.

 • Mide çıkış darlığı görülebilir.

Mide çıkış darlığı bireyde nadiren de olsa bu operasyon sonrasında gelişebilmektedir. Laparoskopik yöntemler sayesinde kolaylıkla tedavisi yapılabilir.

 • Operasyon riskleri vardır.

Her cerrahi operasyonda bazı riskler bulunur. Estetik her ne kadar kaygılar ile değil tamamen sağlığına yeniden kavuşmak, kendini yeniden sevmeyi öğrenmek ve yeniden kaybedilen metabolizma sağlığının kazanılmasını sağlamak oldukça mümkündür. 

Gastrik Bypass Sonrası Dönemde Dikkat Edilmesi Gereken

Gastrik bypass sonrası dönemde dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Bu unsurlara uyulmadığı zaman kişinin vücudunda herhangi bir komplikasyonun gelişmesi de artar.

Bu nedenle kişinin sağlığına gereken ve yeterli özeni göstermesi oldukça önemlidir. Bu sayede operasyonun da sonucundan alınan verim maksimum düzeyde hissedilir.

 • Operasyon sonrası ilk olarak kişi beslenme stiline dikkat etmelidir. Besinleri daha çok sulu şekilde yemelidir. Hatta mümkünse meyve püresi, smoothie, çorba ve içecekler tüketmelidir.
 • İlk günleri atlattıktan sonra kişinin nasıl su içtiği ve hangi katı gıdaları tercih ettiği de büyük önem kazanır.
 • fİçecekler yudum yudum alınmalıdır. Bir anda midenin sıvı ile doldurulması kişinin bulantı ya da kusma durumu yaşayabilir.
 • Operasyon sonrasında karbonhidrat ağırlıklı beslenmek doğru değildir. Karbonhidratlar özellikle de şekerli gıdalar ve şeker içerisinde bulunan karbonhidratlar kişinin vücudunda hemen emilir.
 • Bu nedenle daha ağırlıklı olarak zeytinyağı, tereyağı, salatalar, haşlanmış balıklar vb. tüketilirse daha sağlıklı olacaktır.
 • Kişinin kabızlık sorunu yaşamaması için tükettiği besinlerin ıslak olmasına ya da yeterince su içtiğine emin olması gereklidir.
 • Operasyon sonrasında günlük olarak kaç bardak su tüketmeniz gerektiği tamamen sizin vücut yapınıza bağlı olarak matematiksel şekilde hesaplanabilir. 
 • Bu hesaplamanın ardından su içerken dahi mide bulantısı ve kusma yaşamamak adına oldukça yavaş davranılmalıdır. Bir öğün gerekirse yarım saat ve daha fazla olabilir. 

Gastrik Bypass Ameliyatı Fiyatı 

Gastrik bypass ameliyatı ( mide baypası ücreti ) hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

S.S.S

 • Kimler RYN Gastrik Bypass Ameliyatı Olabilir

RYN Gastrik Bypass Ameliyatı şartı 18 yaşından büyük, ergin birey olmasıdır. Günümüzde 18 ila 65 yaş arasındaki kişilere RYN Gastrik Bypass Ameliyatı yapılabilmektedir. Bazı sağlık hastalıklarının olmaması şartı da bulunmaktadır. Bu detayları uzman doktor tarafından gerekli testlerin yapılmasının ardından tarafınıza ince ayrıntısına kadar paylaşılır.

 • RYN Gastrik Bypass Ameliyatı Sonrasında Neler Yapılır?

RYN Gastrik Bypass Ameliyatı sonrasında yapmanız gereken doktorunuzun direktifleridir. Doktorunuz sizlere beslenme ve spor programları oluşturması muhtemeldir. Bu programlara eşlik etmeniz durumunda hızla sağlıklı yaşamınıza erişebilirsiniz.

 • RYN Gastrik Bypass Ameliyatı Nerelerde Yapılır?

RYN Gastrik Bypass Ameliyatı özel hastanelerde ve özel kliniklerde yapılan işlemlerden birisidir. Devlet hastaneleri de RYN Gastrik Bypass Ameliyatlarını gerçekleştirmektedirler.

 • RYN Gastrik Bypass Ameliyatı Sonrasında Doktor Takibi Olur Mu?

RYN Gastrik Bypass Ameliyatı sonrasında doktorunuz tarafından bir süre gözlemlenirsiniz. Düzenlikli aralıklarda muayene olmanızda fayda vardır. Doktorunuz hem durumunuz hakkında bilgi sahibi olacaktır, hem de durumunuz hakkında bilgileri sizlerle paylaşacaktır.

Kaynakça:

https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/1360861

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa066603

17 cevaplar
 1. Hümeyra says:

  Merhaba hocam, henüz 34 yaşındayım ama kilom çok fazla. Boyum 1,55 kilom 95. Hepatit C var sanırım küçükken aldığım kanlardan birinden çıktı. Thalassemi hastasıyım. Sizce gatrik bypass ameliyatı olmamda bir sakınca var mı? Ve olursam ameliyat fiyatları nedir? Dönüş yapar mısınız?

  Cevapla
 2. Doğan says:

  Merhaba, Boyum 1.69 kilom 99. Herhangi bir ilaca vs de alerjim yok. gastrik bypass ameliyatı fiyatı konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim.

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Merhaba,
   Ozel klinigimiz atasehirdedir.
   Ameliyatlarimizi atasehir avicenna hastanesi ve kiziltoprak florence nightingale hastanelerinde yapmaktayiz. Tup mide operasyonu icin 25-27 bin tl
   Rny gastrik bypass icin 27-30 bin tl araliginda fiyat verebiliyorum.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
 3. Gülçan says:

  Merhaba Hoçam.

  Boyum 169, kilom 95 , yaşım 38.
  7 sene önce birden 35 kilodan fazla aldım. Az yememe rağmen maalesef doktorlar birşey bulamadılar. Birden tuvalet sorunum o dönemleri çıkmıştı, fakat ne başıtaaklarda, ne de Niğde’de birşey bulabildiler. Sonra kilo almam durdu, fakat veremiyorum. Ameliyata şahsen karşıyım, fakat artık sağlığıma da rahatsızlık veriyor, aynı zamanda artık kendimi çok kötü hissetmeye başladım.
  Biraz araştırdım ameliyatlar hakkında ve fark olarak Gastrik By-pass ameliyatını iyi buldum. Gerçi sizler daha iyi bilirsiniz. Sorum : 1. Ameliyat olabilir miyim ?
  2. Bu ameliyata ömür boyu hap falan almak zorunda mıyım ?
  3. İleşme ve geri çalışma sürecim ne kadar zamandır. Özelikle 30-40 kg kaldırıyorsam.
  4. Fiyat tabiki.. tşkler

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Merhaba,
   Ozel klinigimiz atasehirdedir.
   Ameliyatlarimizi atasehir avicenna hastanesi ve kiziltoprak florence nightingale hastanelerinde yapmaktayiz. Tup mide operasyonu icin 25-27 bin tl
   Rny gastrik bypass icin 27-30 bin tl araliginda fiyat verebiliyorum. ameliyat olabilirsiniz,ömür boyu hap kullanmak gerekli değildir.kan vitamin mineral seviyelerine bakarak eğer eksiklik varsa takviye edilir, aletli sporlar 3. aydan sonra değerlendirilir.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Merhaba,
   Ozel klinigimiz atasehirdedir.
   Ameliyatlarimizi atasehir avicenna hastanesi ve kiziltoprak florence nightingale hastanelerinde yapmaktayiz. Tup mide operasyonu icin 25-27 bin tl
   Rny gastrik bypass icin 27-30 bin tl araliginda fiyat verebiliyorum.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
 4. Büşra says:

  Merhabalar 3 yıl önce tüp mide ameliyatı oldum, şuanda ise revizyon gastril bypass olmak istiyorum ve fiyat öğrenebilir miyim? İyi çalışmalar

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   merhaba, öncesinde hocamız tarafından değerlendirme yapıldıktan sonra revizyon gastrik bypass ameliyatı yapılabilir. fiyatları 30 bin tl civarıdır.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir