Gastrik Bypass Ameliyatı Fiyatları 2020

Gastrik Bypass

 

Gastrik bypass cerrahi kapsamlı kilo vermek isteyenler için yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyen bir operasyon tipidir. Gastrik bypass cerrahi, kilo vermenin yanı sıra sağlık açısından pek çok faydası bulunan bir cerrahi yöntemdir.

 

Gastrik Bypass Midenin Depolama Kapasitesini Azaltır

 

Gastrik bypass, diğer kilo verme girişimleriyle uzun vadeli başarı elde edemeyen obez kişilerde sürdürülebilir kilo kaybı sağlayabilir. Mevcut olan farklı bariatrik ameliyatları da vardır. Gastrik bypass ve sleeve gastrektomi en yaygın prosedürler olarak kullanılmaktadır.

Gastrik bypass, midenin depolama kapasitesini azaltır, bu da yiyecek alımını sınırlar ve normalden çok daha erken tok hissetmenize yardımcı olur. Bazı bariatrik prosedürler de kalori emilimini sınırlamaktadır. Gastrik bypass ameliyatı için doğru aday olup olmadığınızı doktorunuzla konuşmanız ve hangi cerrahi seçeneğin sizin için en uygun olduğunu belirlemeniz sizin için faydalı olacaktır. Gastrik bypass’a giden süreçte, vücut kitle indeksi yükseldikçe sağlık riskinizin arttığını ifade etmek lazım. Vücut Kitle İndeksi’niz (BMI) 35 veya üstündeyse, bu, sağlık riskinizi azaltmak için muhtemelen 29-30 kg. vermeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Kilo verme sürecinizi doğru yönetemediğiniz takdirde, fazla kilolarınız nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Vücut Kitle İndeksi’niz (BMI) 40 veya daha üzerinde olan kişiler neredeyse tüm obezite cerrahisi ameliyatları için aday olarak ifade edilebilir.

 

Gastrik Bypass’ın ve Diğer Obezite Cerrahisi Operasyonlarının Faydaları

 

Gastrik bypass’ın ve diğer bariatrik cerrahi operasyonlarının faydaları, kilo vermekten daha fazlasını ifade eder. Bariatrik cerrahi insanlara önemli ve sürekli kilo kaybı gibi avantajlar sağlar. Kilo vermek ve geri almak, obezite ile ilişkili potansiyel sağlık sorunlarını ortadan kaldırmayacaktır. Gastrik bypass ve diğer bariatrik cerrahi operasyonlar, kardiyovasküler sağlığımız için olumlu bir sürecin başlangıcı olabilir. Kilo verme ameliyatı, bir kişinin koroner kalp hastalığı, felç ve periferik kalp hastalığı riskini azaltır. Ayrıca bir çalışmada, Gastrik bypass ve diğer bariatrik cerrahi operasyonlardan sonra sağlayan kilo kaybının; felç, hipertansiyon ve miyokard enfarktüsü ile ilişkili ölüm riskini önlemeye yardımcı olabileceği bildirilmiştir. Gastrik bypass ve diğer bariatrik cerrahi operasyonları sayesinde kan basıncı ve kolesterol seviyeleri, ameliyattan sonra normale veya normale yakın düzeye dönebilir. Bu hastalıklar risklerinin azalması ve genel sağlık durumunun iyileşmesini sağlar.

 

Gastrik Bypass’ın ve Diğer Obezite Cerrahisi Operasyonlarının Diğer Faydaları

 

Birçok obez insan, vücut imajı sebebiyle düşük özgüven sorunu yaşar ve bu da bazı obez kimselerin depresyonda hissetmesine sebep olur. Aşırı kilolu daha genç insanlar dahi, keyif  alabilecekleri faaliyetlere katılmakta çekingen davranabilirler ve bu da sosyal izolasyona ve depresyona yol açar. Gastrik Bypass’ın ve Diğer Operasyonlar eliyle, fazla kiloların kaybedilmesi, bu hastalarda duygusal sağlığı iyileştirebilir.

 

 

 

Gastrik Bypass’ın ve diğer obezite cerrahisi operasyonları, eklem ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olabilir. Aşırı kiloyu taşımak, o ağırlığı taşıyan eklemlerinize çok fazla baskı uygular ve bu da genellikle kronik ağrıya ve eklem hasarına neden olmaktadır. Gastrik Bypass’ın ve diğer obezite cerrahisi operasyonları sonra meydana gelen sürekli kilo kaybı, eklemlerdeki stresi azaltır ve çoğu zaman insanların ağrı kesici ilaçları kullanmayı bırakmasına ve çok daha fazla hareket edip, yaşamdan keyif almasına fırsat verir. Gastrik Bypass’ın ve diğer obezite cerrahisi operasyonları doğurganlık çağında, doğurganlığın artışına katkı sunabilir. Bir çalışma, obezite cerrahisinden sonra düşük yapma riskinin azalabileceğini ve yumurtlamayan kadınlarda adet döngülerini iyileştirebileceğini tespit etmiştir. Gastrik Bypass’ın ve diğer obezite cerrahisi operasyonları, ayrıca, metabolik sendrom, hamilelik komplikasyonları, safra kesesi hastalığı ve daha fazlası üzerinde olumlu etkiler sunar.

 

2 cevaplar
  1. nato says:

    bana e-posta lütfen:
    Bariatrik operasyonlar Ne kadar maliyeti nedir?
    Bana toplam maliyeti yaz (Veya maksimum fiyat)

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir