mide balonu

Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz İntragastrik balon; kolay uygulanabilen ve diğer obezite cerrahisi operasyonlarına göre daha az komplikasyonu olan bir uygulamadır. Bu özelliği ile yaygın biçimde tercih edilmekle birlikte elbette mide balonu fiyatı da sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Esas olarak mide balonu fiyatları, kalite standartlarına bağlı olarak büyük ölçüde değişmez. Ancak elbette Fransada üretilen mide balonu ile Arjantin’de üretilen ürün arasında bir fark elbette söz konusudur. Mide balonu fiyat bilgisi fiyat bilgisi almak isteyenler; mideye balon taktırma maksadıya hekime başvurduklarında karşılarına iki farklı fiyat tipi çıkar.

Mide balonu iki tiptir. Sıvı mide balonları ve havalı mide balonları olarak sınıflandırılan bu araçların fiyatları, bu standarda bağlı olarak küçük miktarlarda değişebilir. Bunun dışında fiyatlar üzerinde elbette kliniğin, hekimin ve belirttiğimiz gibi aracın menşeinin etkisi söz konusu olacaktır.

Mide Balonu Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Mide balonu maliyeti hesaplaması şeklinde bir protokol esasında söz konusu değildir. Tüm balonlar boyutları fark etmeksizin mide içinde kalabileceği süre (6 ay-1 yıl) ve ayarlanabilir olma özelliğine göre farklı fiyatlara sahiptir. Mideye balon takılması fiyatı araştırması yapanların, ürünün tipine göre büyük bir fark olması sonucuna ulaşma nedeni genel olarak budur. Hekim mideye balon yerleştirme noktasında herhangi bir engel olmadığını klinik olarak onayladığında, kullanılacak aracın hangi ülke menşeili olacağına karar verilir. Bunun ardından tipi seçilir ve uygulama maliyetleri ortaya çıkar.

Yani mide balonu fiyatı ne kadar sorusuna verilecek cevap ürün temelli olarak marjinal şekilde değişmeyecektir. Burada en büyük maliyet faktörü uygulamayı yapan hekim ve/veya kliniğin fiyat politikasıdır. Bu konuda klinikleri sınırlayan herhangi bir durum olmamakla birlikte, meslek odasının belirlediği asgari rakamların altında mideye balon takma operasyonu gerçekleştirilemez.

Mide Balonu Etkili Zayıflama Sonucunu Ortaya Çıkarıyor mu?

Klinik olarak mide balonu; mide hacminin azalmasına yol açıyor olduğundan, doğrudan etkili olarak kabul edilir. Kişinin mevcut kilosuna bağlı olarak değişmekle birlikte, ortalama 15-20 kilo kaybına ulaşmak mümkün olabilmektedir. Belirttiğimiz gibi kesin olarak verilecek kiloyu belirtmek mümkün değildir. Zira 200 kilo bir süper obezin bu araçla vereceği kilo ile 100-130 kilo aralığındaki bir morbit obezin vereceği kilo farklı olacaktır. Burada kriter; klinik araştırmalar, bugüne kadar gerçekleşen somut durum ve mide balonu ameliyatı olanlar tarafından yapılan yorumlar olabilir.

Mideye balon uygulaması hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için öncelikle hekiminize danışmanız elbette en doğru yaklaşımdır. Zira mide balonu taktıranların zayıflaması mümkündür ancak; bilinçli bir süreç temin edilmez ise sonuçları trajik olabilecek durumlarla karşılaşmak mümkün olabilir. Hekimler dışında asla hiçbir kişi veya kurumun tavsiyesi veya uygulama hizmeti ile hareket etmeyiniz. Bu konuda her ne kadar hizmeti almış kişileri dinlemek faydalı olsa da öncelikli bilgi kaynağı; mutlaka hekimlerdir.

Mide Balonu taktırmanın yan etkisi var mıdır?

Mide balonu uygulamasının ardından birkaç gün mide spazmı, bulantı, kusma yaşamak dışında yaygın bir yan etki söz konusu değildir. Travma durumları dışında balon çıkarılana kadar bütünlüğünü korur. Bununla birlikte balonun içeriğinde bulunan hava veya sıvının sızma olasılığı %1’in altındadır.

Orta sıklıkta görülen yan etkiler içerisinde gastrit ve hazımsızlık bulunmakla birlikte, bunların etki oranları düşük olarak tanımlanır. Çok az vakada ise balonun çıkarılmasında yutağın tahriş olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Tüm bu etkiler düşü ve orta şiddetli etkilerdir ve vakaların çok azında komplikasyon gözlemlenir.

Mide Balonunun Avantajı Nedir?

Mide balonu uygulamasında herhangi bir kesi söz konusu değildir. Düşük dozlu sedasyon anestezisi altında, ağız yoluyla  endoskopik olarak  yapılır ve 15-20 dakika kadar sürer. Uygulama sonrasında hastanede 1-2 saat müşahedede kaldıktan sonra eve gönderilir.Herhangi bir nekahat gerekli olmayıp, birkaç günlük hafif yangı dışında bir etkisi söz konusu olmayacaktır.

Mide balonları herhangi bir zamanda isteğe bağlı olarak  yine ensokopik olarak kolayca çıkarılabilen araçlardır. Kişinin sağlığına herhangi bir yan etkileri yoktur.

Kolay uygulanan bir operasyon olması ve komplikasyonu bulunmamasının yanı sıra, ekonomik bir uygulama olan mide balonu uygulamasında maksimum kullanım süresi 1 yıldır.

Mide Balonu Kimlere Uygulanabilir?

Mide balonu fiyatı araştırmasının yanı sıra elbette yapmanız gereken bir başka ve önemli araştırma; operasyonun kimler için uygun olduğudur. Zira mide balonu fiyatları ne olursa olsun, eğer kişi bu işlem için uygun değilse, işlem gerçekleştirilemez. Her ne kadar düşük doz anestezi ile yapılıyor ve yan etkileri düşük olsa da mide balonu, 16 yaş altına ve 75 yaş üzerine uygulanamaz.

Aktif ülser veya gastrit öyküsü bulunan hastalar da aynı şekilde uygulama dışında tutulabilir. Bunun yanında reflü, mide fıtığı ve benzeri rahatsızlıklar durumunda da hekimin yorumuna bağlı olarak işlem gerçekleştirilmeyebilir.

Süper obezler için mide balonu uygulaması yapılmadan önce belli bir süre diyet uygulanabilir. Bazı durumlarda operasyon risk ihtiva edebileceğinden, hekim tarafından uygulama yapılmayabilir veya ertelenebilir.

Mide balonu fiyat bilgisi nereden alınır?

Mideye balon taktırma fikriniz var ise öncelikle uzman hekime danışıp, bu işlemin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Sizin için uygun olan operasyon türü hekim tarafından tespit edildikten sonra  mide balonu maliyeti size belirtilir. Bu noktada açık kaynaklarda (sosyal medya, internet siteleri vb.) verilen fiyat bilgilerine itibar etmeyiniz.

Sağlık kuruluşları, muayene yapmadan fiyat bilgisi veremezler. Mide balonu veya başka bir operasyon için kampanya ve benzeri uygulamalar yapmak da yasaktır. Sağlık uygulamalarında ulusal ve uluslararası kuralları söz konusudur ve hekim ancak detaylı analiz neticesinde bir fiyat verebilecektir.

Mideye balon takılması fiyatı ne kadar?

Mide balonu fiyatı, uygulamayı yapan klinik, hekim ve uygulama türüne göre değişir. Türk lirası cinsinden sabit bir maliyet maalesef bu uygulama için mümkün değildir. Aracın yerli üretimi henüz söz konusu olmadığından fiyatlar dövize endeksli olarak değişir. Avrupa menşeili ürünlerde Euro kuru, diğer ülkelerden gelen ürünler için Dolar kuru üzerinden bir fiyatlama söz konusudur. Dolayısıyla mideye balon yerleştirme fiyatı şeklinde bir sabitten söz edilemez. Sonuç olarak mide balonu fiyatı ne kadar? Sorusunun daima geçerli bir cevabı olmadığından bu bilgiyi hekiminizden almanız gerekir.

Mideye balon takma operasyonu zor mudur?

Mide balonu işlemi olanlar, genellikle hiçbir şey hissetmediklerini, bir kısım ise birkaç gün hafif mide ağrısı çektiklerini söylerler. Durum gerçekte de bu şekilde seyreder. Mideye balon uygulaması bir ameliyat değil, endoskopik bir arala gerçekleştirilen basit sayılabilecek bir işlemdir. Dakikalar içerisinde tamamlanır ve hasta çoğu zaman hiçbir şey hissetmez.

Mide balonu taktıranların zayıflaması; elbette operasyonun kolaylığı ile ilgili değildir. Mekanik olarak midenin büyüklüğünün değişmesi, diyetisyenin vereceği beslenme düzeni ve düzenli sportif aktivite ile kişi daha az besin tüketir, daha fazla kalori yakar ve doğal olarak sistematik olarak kilo verir. Ancak mide balonu taktırmak tek başına zayıflamayı elbette sağlamaz. Her ne kadar mide hacmi daralmış olsa da eğer kişi sürekli olarak daha fazla yemeye ya da yüksek kalorili sıvı gıda almaya çalışırsa, zaman içerisinde kilo almaya kaldığı yerden devam eder.

Bu nedenle mide balonu fiyatları araştırması yapanların bununla birlikte, yeme düzenlerini değiştirmeyi de düşünüyor olmaları gerekir. Aksi halde uzun vadede yeniden kilo almak mümkün olabilir.

Kaynakça:

https://www.researchgate.net/publication/5394018_Safety_and_Effectiveness_of_the_Intragastric_Balloon_for_Obesity_A_Meta-Analysis

https://www.nature.com/articles/ijo2017215

54 cevaplar
    • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

     Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
     İyi Günler dileriz

     Cevapla
   • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

    Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
    İyi Günler dileriz

    Cevapla
 1. Osman says:

  Selam hocam . 43 yaşındayım. Boyum 1.82. Kilom 130’du. Sonra gastrit çıktı ve 115e kadar kendiliğimden düşebildim. Ama ne yaptıysam 115 altına inemedim. Mide balonu ameliyatını daha önce duymuştum ama kendime yediremedim bir türlü. Aslında yedirememekten ziyade endoskopiden korktuğum için. Gastrit teşhisi için endoskopi yaptırdım mideye kadar hortum uzattılar falan. Bu durumu bir daha yaşamak istemediğim için endişeliyim. Ama sanırım başka yolu da kalmadı gibi. Acaba mide balonu daha fazla kilo vermemde gerçekten etkili mi? Bir de ben memurum ortalama ücretleri nedir bilmiyorum ama çok pahalı bir işlem midir değil midir sizden ortalama bir mide ameliyatı fiyatı rica edecektim.

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
 2. Osman says:

  Merhaba Hocam
  51 yaşındayım 1.66 boy 96 kg mide balonu icin yaklaşık ücreti ne kadar tutar.
  Iyi çalışmalar dileeim

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
 3. Sinan says:

  Merhaba hocam Boy:183 Kilo:110 BKİ:32,85 Operasyonu Fsm hastanesinde kendi doktorum olacak sadece mide balonu fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim.

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
 4. Hacer says:

  Merhaba hocam 24 yaşındayım 12 yaşımdan beri kiloluyum 156 boyum 67 kiloyum ne yaptıysam zayıflayamıyorum mide balonu bana uygun olur mu bir de fiyat bilgisi alabilir miyim

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Merhaba,
   Ozel klinigimiz atasehirdedir.
   Ameliyatlarimizi atasehir avicenna hastanesi ve kiziltoprak florence nightingale hastanelerinde yapmaktayiz. Tup mide operasyonu icin 25-27 bin tl
   Rny gastrik bypass icin 27-30 bin tl araliginda fiyat verebiliyorum.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
 5. huseyin says:

  Merhaba hocam , 27 yasindayim diyet diyet diyet – 15 kilo verip – 25kg aliyorum …

  Balon taktirsam iyi olur mu yardimci olabilir mi

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
 6. Mustafa says:

  Selamlar hocam sıvımı tavsiyeniz havamı balonun şekli bide ücret kaç para ikisininde fiyatını alabilirmiyim sonrasında araç kullanmamızda bi sıkıntı varmı

  Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Mide balonu endoskopik yontemlerle mideye silikon bir balon yerlestirilir ici sivi(serum fizyolojik) ile doldurulur.midede hacim kaplar boylelikle diyet ve yasam tarzi degisikligi ile kilo verimi saglanir.vucut agirliginizin yaklasik %25-35 arasinda kayip beklenir. 6 ay ile 1 yil midede kalir. Biz atasehir avicenna ve kiziltoprak florence nightingale hastaneleri ile anlasmaliyiz.fiyati cesidine kalma suresine ve yapilan hastaneye gore degismekte olup 10 bin lira fiyat verebiliyoruz.araç kullanmakta sıkıntı olmaz.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   merhaba,mide balonunun 6 aylık ve 1 yıllık çeşitleri olmakla birlikte 10 bin tl den başlar.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   merhaba,mide balonunun 6 aylık ve 1 yıllık çeşitleri olmakla birlikte 10 bin tl den başlar.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   Merhaba,
   Ozel klinigimiz atasehirdedir.
   Ameliyatlarimizi atasehir avicenna hastanesi ve kiziltoprak florence nightingale hastanelerinde yapmaktayiz. Tup mide operasyonu icin 25-27 bin tl
   Rny gastrik bypass icin 27-30 bin tl araliginda fiyat verebiliyorum.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   merhaba, mide balonunun 6 aylık ve 1 yıllık çeşitleri olmakla birlikte 10 bin tl den başlamaktadır.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla
  • Prof. Dr. Ahmet Ziya Balta says:

   merhaba, mide balonu 6 aylık ve 1 yıllık çeşitleri olmakla birlikte 10 bin tl den başlamaktadır.Numaranızı bize bırakırsanız biz size dönüş yaparız ya da 05346761616 ‘dan direkt arayarak size bilgi verebiliriz.
   İyi Günler dileriz

   Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir